Sorbet z truskawkami i płatkami chabra bławatka

Kiedyś jare i ozime zasiewy zbóż niebieściły się obficie już w czerwcu. Niebieskiego koloru użyczał chaber bławatek  również koniczynie, zwłaszcza gdy rosła na glebach ubogich w wapń, lekkich i piaszczystych. Ogrodnicy, doceniając wartości estetyczne tego gatunku, próbują uchronić go przed zapomnieniem. Pojedyncze kwiaty ozdobne nie są w stanie jednak dorównać połaciom złotego zboża przetkanego błękitem, z których dzieci niegdyś wyrabiały „wino”. Przepis na winko czyli gazowany napój znajdziecie na blogu prof. Łukasza Łuczaja

Według o. Gabriela kwiaty chabra bławatka zawierają śluzy, sole mineralne bogate w potas i mangan, cukry, wosk, żywicę, flawonoidy, garbniki, glikozydy antocyjanowe (cyjaninę i pelargonidynę), substancje goryczkowe (centaurynę). Napar z kwiatów używany jest jako środek moczopędny, przy schorzeniach nerek, pęcherza i dróg moczowych, stosowany też przy żółtaczce, puchlinie wodnej oraz zewnętrznie do przemywania oczu jako kompresy i okłady przy obrzękach, a także mycia włosów przy łupieżu.

Składniki:

– 500 g truskawek

– łyżka miodu

– łyżeczka kakao

– płatki chabra bławatka

Wykonanie:

Truskawki umieść w misce i blenduj na gładką masę, wstaw do zamrażalnika. Po 2 godzinach wyjmij pojemnik i zblenduj ponownie, powtórz jeszcze 1-2 razy w godzinnych odstępach. Dzięki temu ich struktura będzie jednolita i będzie można je nakładać na gałki. Po każdym blendowaniu sorbet od razu odkładaj do zamrażalnika. Po nałożeniu sorbetu do pucharków, posyp kwiatkami i polej miodem z kakao.

Smacznego!

Literatura:

Ojciec Gabriel „Apteka Ojca Gabriela”

Anna Mazerant-Leszkowska „Mała księga ziół”

Related posts

Leave a Comment